Rajoni

Koronavirusi/ 63 qytetarë humbin jetën gjatë 24 orëve në Serbi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:46 - 01/11/21 |
Opi Nion

63 qytetarë kanë humbur jetën nga COVID-19 gjatë 24 orëve në Serbi.

Po gjatë këtij harku kohor janë konstatuar dhe 5.896 raste të reja nga 19.952 teste të kryera.

Në spitalet e COVID në Serbi janë të shtruar 6.760 pacientë, prej tyre 290 po trajtohen përmes respiratorit.

Në total në këtë shtet kanë humbur jetën nga COVID 10.018 viktima./ Opinion.al

Pas