Bota

Koronavirusi, 601 viktima në 24 orët e fundit në Britani


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:13 - 29/04/20 |
Opi Nion

Pas disa ditësh përmirësim, është rritur përsëri numri i viktimave nga koronavirusi në Britaninë e Madhe.

Anglia, Skocia dhe Uellsi regjistruan këtë të mërkurë 601 viktima. Gjithsej në Britani kanë humbur jetën 22,279 persona. Anglia shënoi 445 viktima, Skocia 83 dhe Uellsi 73.

Më vonë gjatë ditës pritet dhe raportimi i Departamentit të Shëndetësisë që për herë të parë do të përfshijë në raportet e saj edhe viktimat në qendra të vogla shëndetësore dhe në shtëpi.

Deri më tani numri i të prekurve në Britani është mbi 161 mijë persona. Në terapi intensive janë mbi 1500 pacientë./ Opinion.al

Pas