Rajoni

Koronavirusi/ 51 viktima në 24 orët e fundit në Greqi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:48 - 23/03/21 |
Opi Nion

Greqia vijon të raportojë shifra të larta të viktimave dhe rasteve të reja me COVID-19.

Autoritetet Shëndetësore helene, deklarojnë se gjatë orëve të fundit janë konfirmuar të infektuar me koronavirus 3586 raste të reja, teksa kanë humbur jetën 51 persona.

Nga fillimi i pandemisë e deri më tani numri i përgjithshëm i të infektuarve me Covid ka shkuar në 242 347 persona dhe kanë humbur jetën 7 582 qytetarë.

Pas