Bota

Koronavirusi/ 4197 raste të reja dhe 38 viktima në Itali


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:58 - 08/11/21 |
Opi Nion

38 qytetarë kanë humbur jetën nga COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në Itali. Autoritete shëndetësore, bëjnë me dije se gjatë këtij harku kohor janë regjistruar gjithashtu dhe 4.197 raste të reja nga 249 mijë testime të kryera.

Në Itali, shkalla e pozitivitetit është 1.7%. Sa i përket të shtruarve në pavijonet e zakonshme janë shtuar, në 147 pacientë më shumë se një ditë më parë, ndërsa të shëruarit në 24 orë janë 2.727./ Opinion.al

Pas