Rajoni

Koronavirusi/ 33 viktima dhe 489 raste të reja në Maqedoninë e Veriut


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:47 - 23/04/21 |
Opi Nion

Maqedonia e Veriut vijon të raportojë një numër të lartë të viktimash dhe të rasteve të reja me COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 2.841 testime për koronavirus, ndërsa 489 raste kanë rezultuar pozitiv dhe kanë humbur jetën 33 persona.

Ndërsa Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 905 pacientë të shëruar. Me rastet e sotme numri i përgjithshëm i të infektuarve shkon në 149.710, prej të cilëve 127.139 janë shëruar, ndërsa 4.628 kanë ndërruar jetë.

Pas