Rajoni

Koronavirusi, 160 viktima në Greqi


               Publikuar në : 17:20 - 15/05/20 |
Opi Nion

Greqia vijon të përballet me pandeminë COVID-19, ndërsa numri i viktimave është rritur në 24 orët e fundit.

Mësohet se tre persona kanë humbur jetën, duke e çuar në total numrin e viktimave 160. Sa i përket të infektuarve numri ka shkuar në 2 mijë e 770.

Edhe pse me këtë bilanc Greqia duket se nuk do të bëjë hapa pas por do të vijojë me rihapjen si dhe do të kapë edhe këtë vit sezonin veror turistik, por me protokolle sigurie të shëndetësisë./ Opinion.al

Pas