Bota

Koronavirusi/ 1229 të infektuar dhe 9 viktima në Itali


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:07 - 15/09/20 |
Opi Nion

Pandemia COVID-19 vijon të shkaktojë viktima në Itali.  Ministria e Shëndetësisë italiane, njofton se në harkun kohor prej 24 orëve kanë humbur jetën 9 persona nga koronavirusi .

Totali i vdekjeve që nga fillimi i pandemisë është 35.633 Autoritetet e shëndetësisë raportuan gjithashtu se sot u regjistruan edhe 1229 raste të reja, ndërsa në total janë infektuar 289 990 persona.

Në 24 orët e fundit janë shëruar 695 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në total në 214,645./ Opinion.al

Pas