Bota

Koronavirus/ Italia regjistron 2 557 raste të reja dhe 73 viktima


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:06 - 04/06/21 |
Opi Nion

Itali gjatë 24 orëve të fundit ka konfirmuar të infektuar me Covid 2 557 raste të reja nga 220 939 testime të kryera.

Ndërkaq bëhet me dije se kanë humbur jetën 73 persona duke e çuar në 126 415 numrin e përgjithshëm të viktimave nga Covid në Itali.

Sipas autoriteteve janë shtruar në spital 836 persona të infektuar me Covid, ndërsa betejën me Covid në 24 orët e fundit e kanë fituar 7 853 qytetarë. Nga fillimi i pandemisë e deri më tani numri i përgjithshëm i të infektuarve me Covid në Itali është 4,227,719, ndërsa betejën me këtë sëmundje deri tani e kanë fituar  3,901,112 pacientë./Opinion.al

Pas