Rajoni

COVID-19 në Greqi, 1.112 infektime dhe 34 vdekje


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:09 - 04/06/21 |
Opi Nion

Autoritetet shëndetësore në Greqi, kanë raportuar se në 24 orët e fundit janë regjistruar 1.112 të infektuar.

Ndërkohë bëhet me dije se fatkeqësisht, me gjithë ndërhyrjen e mjekëve, nuk kanë arritur të fitojnë betejën me virusin 34 qytetarë, duke e çuar këtë numër, që prej fillimit të pandemisë në 12.218.

Sakaq autoritetet shëndetësore raportojnë se në të gjitha spitalet e vendit, në njësitë e kujdesit intensive ndodhen 335 pacientë të intubuar./Opinion.al

Pas