Aktualitet

Korea e Veriut/ Turqia të mos e kruajë me Rusinë, pasi ndryshe…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 06:30 - 03/12/15 |
b.f

Korea e Veriut ka kërcënuar Turqinë se në rast se do të hapë një konflikt me Rusinë, atëherë si aleat i Putinit, Pheniani do të godasë me bomba bërthamore Turqinë. Deklarata e liderit korean King Jong Un është zbardhur nga agjencia iraniane Mirzan e cila citon diktatorin të ketë thënë se: “do ta fshijë Turqinë nga harta e botës, nëse Ankaraja vazhdon të ndihmojë SHBA dhe ISIS në luftën siriane.” Po kështu Kim Jong Un ka thënë se sulmi bërthamor do të jetë i menjëhershëm, nëse Turqia përplaset me Rusinë.

KOMENTO (5)

Shkruaj nje koment

  1. Jemi mesuar se diktatoret bej deklerata te tilla kjo eshte fra e keqe komuniste nuk kan as nje lloj ndjenje as morale as njerzore

  2. Ky eshte nje zero me bisht dhe eshte fatkeqesi qe nuk i dergojne nje bombe atomike dhe ta zhduket bashke me ata qe e mbehstesin. Kim leshi

Pas