Aktualitet

Urdhëri/Hiqni mjekrat ose mos hajdeni në shkollë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 07:30 - 03/12/15 |
b.f

Nxënës të gjimnazit “Sami Frashëri” në Prishtinë e kanë parë veten dje jashtë dyerve të institucionit arsimor ku mësojnë, pas një urdhëri të lëshuar nga drejtoria e shkollës, e cila nuk lejon asnjë nxënës që të paraqitet me mjekër në shkollë. Por a do ta heqin mjekrën nxënësit prishtinali dhe çfarë tha drejtoria e shkollës lidhur mbi urdhërin e lëshuar?

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

  1. mbase drejtori ka te drejte,jane shtuar jashte mase mjekraxhijte,por…per moshen e tyre mund te lejohen pak qime,pasi eshte ne mode dhe kete lloj mode i shkon asaj moshe,…thashe jo te tepruar,per shume arsye…

Pas