Aktualitet

Korçë/ Në këto akse rekomandohet lëvizja e mjeteve më zinxhir


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:09 - 24/01/21 |
Doriana Çepunaj

Në Qarkun e Korçës gjatë gjithë natës ka patur reshje shiu me intensitet mesatar dhe reshje dëbore në zonat malore mbi 1300 m, ku trashësia e saj është 5-10 cm. Por, bëhet me dije se të gjitha akset rrugore janë të hapura dhe të kriposura.

Ndërkohë autoritetet njoftojnë se në aksin Boboshticë-Dardhë nga km 8 deri në km 14, në orët e para të mëngjesit, lëvizja e mjeteve rekomandohet me zinxhir, ose goma dimërore.

Ne furnizimin me energji elektrike, aktualisht ka probleme në fidrin nr. 6, të Mollasit në bashkinë Kolonjë. OSHEE po vijon punën për riparimin e defektit.

NJjoftimi i plotë
Në Qarkun e Korçës, gjatë gjithë natës ka patur rreshje shiu me intesitet mesatar, dhe mbi 1300 m ka patur rreshje debore ku trashësia e saj eshte 5-10 cm.

Aktualisht rreshje nuk ka.

Gjendja e rrugëve nacionale dhe atyre rurale në përgjithësi paraqitet e mirë. Të gjitha akset rrugore janë të hapura dhe të kriposura.

Në aksin K/Boboshticë-Dardhë nga km 8 deri në km 14 , në orët e para të mengjesit lëvizja e mjeteve rekumandohet me zinxhir, ose goma dimërore.

Ne furnizimin me energji elektrike, aktualisht ka probleme në fidrin nr 6, te Mollasit, bashkia Kolonje. Probleme me energjine ka dhe zona e Vithkuqit.

Nga OSHEE po punohet për riparimin e defektit dhe ne kete fider.

 

Pas