Aktualitet

Konfirmon Balla: Do të rrëzohet komisioni hetimor për çështjen “Becchetti”


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:52 - 12/10/21 |
Opi Nion

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla ka treguar ditën e sotme se do të rrëzohet kërkesa e Partisë Demokratike për të ngritur një Komision Hetimor mbi çështjen “Becchetti”.

Balla e ka njoftuar këtë gjë sot pas përfundimit të Konferencës të Kryetarëve.

“Do të rrëzohet komisioni hetimor i ashtuquajtur Becchetti”- tha Balla para gazetarëve.

Kujtojmë se Partia Demokratike ka kërkuar ngritjen e Komisioneve Hetimore Parlamentare për çështjen “Becchetti”, inceneratorëve dhe për zgjedhjet./Opinion.al

Pas