Kryesore

Kolaudimi i automjetit, 5 hapat për të aplikuar online


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:11 - 05/01/22 |
Opi Nion

Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor ka njoftuar qytetarët mbi mënyrën si bëhet aplikimi për rezervimin online të një orari për Kolaudimin.

Përmes një statusi në rrjetet sociale, DPSHTRR sqaron se rezervimi bëhet përmes seksionin “Makina ime” në e-Albania.

DPSHTRR thekson se në këtë mënyrë shmanget qëndrimi në radhë të gjata.

Hapat që duhet të ndiqni:

 

Postimi i plotë i DPSHTRR

Rezervimi i orarit të Kolaudimit të mjetit rrugor kryhet direkt online, për të gjitha Qendrat e Kontrollit Teknik pranë drejtorive rajonale të DPSHTRR!

Risia është se ky sistem i ri rezervimi ofrohet me autentifikim në llogarinë e secilit tek seksioni “Makina ime” në e-Albania, duke eliminuar spekullimet dhe sekserët që abuzonin dikur me radhën!

Mirëadministrojmë linjat, personelin, kohën e çmuar për të gjithë, normalizojmë rrjedhën e shërbimit duke shmangur flukset artificiale “nisem pa plan, kur më teket, vonohem radhëve”!

Njihuni me kujdes me informacionin dhe përshkrimin e aplikimit.

Pas