Kronikë

Kokaina e kapur në Portin e Durrësit, policia: Peshonte 324 kg dhe 400 gr


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:40 - 19/06/21 |
Opi Nion

Policia e Durrësit ka dhënë ditën e sotme detaje për kokainë e kapur në port.

Sipas njoftimit zurtar, theksohet se pas përfundimit të peshimit të pakove me kokainë, rezultoi se pesha totale është 324 kilogramë e 400 gramë.

Kujtojmë se fillimisht lënda narkotike u raportuar për rreth 300 kg. Kamioni në të cilën u kap vinte nga Maqedonia e Veriut dhe kishte destinacion Italinë. Në vendin e ngjarjes është ërë e mundur arrestimi i maqedonasit i cili drejton automjetin.

Njoftimi i policisë:

Në vijim të informacionit të dhënë ditën e djeshme, ku nga Task Forca permanente e përbashkët e përbërë nga Policia Kufitare e Portit të Durrësit, Policia Kriminale e DVP Durrës dhe autoritet doganore të Portit, u sekuestrua një sasi e madhe lëndë narkotike kokainë, ju informojmë se:

Në vijim të punës së kryer nga grupi hetimor, pas përfundimit të peshimit të pakove me kokainë, rezultoi se pesha totale është 324 kilogramë e 400 gramë.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, vijon punën hetimore në bashkëpunim dhe me autoritetet policore të Maqedonisë së Veriut për zbardhjen, dokumentimin, identifikimin dhe kapjen e personave të tjerë të përfshirë në këtë veprimtari kriminale.

Pas