Kronikë

“Koka” e grupit të Shijakut, sa vite burg kërkon SPAK për Astrit Avdylin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:02 - 03/12/21 |
Opi Nion

Prokuroria e Posaçme ka dhënë sot pretencën për grupin Avdylaj, lidhur me dosjen e bujshme 339.

SPAK ka kërkuar 10 vite burg për Astrit Avdylin i njohur ndryshe si koka e grupit të Shijakut. Prokuroria e ka kërkuar cilësuar fajtor Astrit Avdylin dhe e ka dënuar me 10 vite burgim për trafik droge. Për Jasin Avdyli Kala janë dhënë 9 vite burgim, Denis Llaftiu, 9 vite burg, Fatos Llaftiu, 3 vite burg.

Astrit Avdyli është arrestuar për dosjen 339 në kuadër të operacionit “Vol-Vo 4” të laboratorit të heroinës në Brengosë të Hasit në 21 tetor të 2018.

Gjatë hetimit rezultoi se Astrit Avdyli dhe personat e tjerë merreshin me trafikimin e sasive të madhe të lëndëve narkotike nga Shqipëria në drejtim të Italisë dhe vendeve të tjera Evropiane. Grupi i Avdylajve, akuzohet për grup kriminal, moskallëzim krimi dhe trafik të lëndëve narkotike./Opinion.al

Pas