Aktualitet

KLP cakton drejtuesit e prokurorisë së Korçës dhe Matit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:09 - 16/09/21 |
Opi Nion

KLP ka caktuar drejtuesit e disa prokurorive në vend. Mësohet se Dhorina Theodhori është caktuar në pozicionin e  drejtuesit të Prokurorisë pranë Gjykatës së Parë Korcë.

Abaz Muça merr  drejtimin e Prokurorisë pranë Gjykatës së Parë Mat. Me këto dy emërime, shkon në 7 numrin e drejtuesve të emëruar nga KLP për një periudhë 3 vjeçare.

Emerime drejtues prokurorie

1.Anita Jella  – Prokuroria Durrës

2.Elizabeta Imeraj – Prokuroria Tiranë

3.Artan Shtrungza- Prokuroria Tropojë

4.Kreshnik Ajazi- Prokuroria Elbasan

5.Genti Xholi – Prokuroria Apel Tiranë

6.Dhorina Theodori- Prokuroria Korçë

7.Abaz Muça-Prokuroria Mat

Pas