Politikë

Klosi: Asnjë deputet nuk do të kandidohet për bashkinë e VlorësBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:12 - 16/01/23 |
Opi Nion

Bashkia e Vlorës duket se është bërë ambicia e të gjithë deputetëve të PS në këtë qark. Por në zgjedhjet e 14 Majit, asnjë prej tyre nuk do të ketë mundësi të kandidojë.

“Nuk do të ketë kandidatë nga grupi parlamentar, pra nga deputetët aktualë pasi shumë e rëndësishme për ne është që në Vlorë, është si një bastion dhe si kryeqendra e Partisë Socialiste, do të jemi shumë të organizuar dhe grupi parlamentar do të vazhdojë betejën për fitoren e zgjedhjeve të ardhshme parlamentare”.

Më shumë se sa përzgjedhjen e kandidatëve, Klosi sheh si sfidë këshillat bashkiakë.

“Këtu po ne kemi shumë punë për të bërë, për të evidentuar elementët përfaqësues”.

Në intervistën për Klan News, Sekretari Organizativ i PS tregoi nëse rezultatet e sondazhave që po realizon PS do të bëhen ose jo publike.

“Jo, sondazhet tona padyshim asnjëherë nuk janë bërë publike dhe kjo është krejt normale. Ato janë sondimi i opinionit publik, nuk janë vendimmarrje të fundme”.

Por në sa bashki synojnë socialistët të triumfojnë?

“61. Mos prisni që nga një përfaqësues i PS të ketë një çedim pasi ne nuk mundet të çedojmë në asnjë bashki, nuk kemi luksin të themi që në 7 bashkitë e Vlorës do marrim 6 dhe 1 po e lëmë. S’e lëmë dot”.

Klosi shënjestroi dhe kandidatët e kundërshtarëve, që sipas tij janë zgjedhur emra pa asnjë kontribut në shoqëri dhe komunitet.

Pas