Sport

Kjo skuadër ka 18 futbollistë të infektuar me koronavirus


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:46 - 03/09/20 |
el ida

Klubi argjentinas, Boca Juniors, ka konfirmuar se 18 lojtarë të ekipit janë të infektuar me koronavirus.

Njoftimi vjen vetëm pas 15 ditë përpara nisjes së Kupës Libertadores.

“Të gjithë do të izolohen siç thotë protokolli dhe do t’i nënshtrohen testeve të tjera përpara se të rinisin stërvitjen”, lexohet në komunikatën e klubit ku theksohet se testit iu nënshtruar të gjithë lojtarët dhe stafi teknik.

Boca Juniors nisi stërvitjen për t’u përgatitur për nisjen e sezonit të ri, por ky infektim masiv ka bërë që klubi të hetojë për arsyet e shpërthimit të Covid-19 mes lojtarëve të tij./Opinion.al

Pas