Kronikë

Dy vetëvrasjet tek “Shefqet Ndroqi”, në dritare mund të vendosen kangjella


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:10 - 03/09/20 |
el ida

Dy vetëvrasjet e ndodhura në spitalin “Shefqet Ndroqi”, kanë detyruar autoritetet të mendojnë marrjen e masave shtesë për sigurinë e pacientëve me koronavirus.

“ABC News” ka mësuar se drejtoria e Spitalit të Sanatoriumit po mendon të vendosë hekura në dritaret e dhomave.

Më 13 gusht nga kati i tretë i këtij spitali u hodh i riu Xhino Koça, nga Durrësi. Sipas stafit gjendja e tij shëndetësore ishte e stabilizuar dhe për pak ditë, ai do të kthehej në shtëpi.

Ndërkohë që ditën e djeshme, 65-vjeçari, Hasan Mira, u hodh nga kati i katërt i këtij spitali duke i dhënë fund jetës.

Lidhur me ngjarjet, Prokuroria ka nisur hetimet për akuzat e shkaktimit të vetëvrasjes dhe mjekimit të pakujdesshëm./Opinion.al

Pas