Life Style

Kjo është fjala që nuk duhet ta thoni asnjëherë gjatë një sherri në çift


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:33 - 14/06/20 |
el ida

Në një marrëdhënie, zënkat janë normale.

Gjithësesi, edhe në zënkat më të ashpra, është një fjalë të cilën nuk duhet t’ju lejoni kurrësesi vetes që ta përdorni, përveç rasteve kur është e menduar mirë. Bëhet fjalë për fjalën “Divorc”.

Sipas “Women’s Health”, në momentin që e nxirrni këtë fjalë nga goja, nuk e ktheni dot pas.

Përdorimi i saj mund të ketë një impakt përfundimtar në martesën tuaj duke shkaktuar dëme të pariparueshme. Ja përse:

Është manipuluese

Përgjithësisht përdoret për të bërë palën tjetër që të pushojë dhe ky është manipulim.

Shkakton stres dhe ankth

Sepse impakti i parë është ai i një ultimatumi. Dhe askush nuk i do ultimatumet dhe aq më tepër nga një person që supozohet t’ju dojë më shumë se këdo në botë.

E bën partnerin/en që ta konsideojë realisht divorcin

Nëse partneri/ja e dëgjon këtë fjalë shpesh nga ju, atëherë mund të prisni të njëjtin reagim dhe ndoshta më serioz.

Është një goditje e ulët

Një martesë e bazuar në kërcënime dhe manipulime nuk do të jetë kurrë një martesë e lumtur./Opinion.al

Pas