Kronikë

Kishin humbur rrugën në mal,policia gjen të miturën e babain e saj sirian


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:54 - 25/07/21 |
Opi Nion

Policia Kufitare në bashkëpunim me shërbimet FRONTEX-it, Komisariatet e Policisë Devoll dhe Korçë u  ka ardhur në ndihmë babait 28-vjeç dhe vajzës së mitur siriane të cilët kishin humbur rrugën në terren të vështirë.

Pas marrjes së njoftimit se në një terren malor në malin Moravë, se një vajzë e mitur siriane kishte humbur rrugën së bashku me babain e saj, policia në bashkëpunim me shërbimet FRONTEX-it u kanë ardhur në ndihmë, teksa i kanë lokalizuar dhe i kanë dërguar në spital për ndihmën e parë shëndetësore.

Pas disa orë kërkimesh, janë gjetur vajza e mitur 11-vjeçare dhe  M. A., 28 vjeç, banues në Siri, emigrantë të paligjshëm.

Dy shtetasit e huaj janë transportuar në Spitalin e Korçës për ndihmë mjekësore dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Pas