Kronikë

“Kisha pak kontakte me djalin”, flet nëna e Aldi Ramës që vrau policin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:00 - 29/09/21 |
Opi Nion

Nëna e 21-vjeçarit Aldi Rama, i cili një ditë më parë vrau policin Saimir Hoxha ka thënë se me djalin nuk ka pasur shumë kontakte dhe nuk kishte dijeni për ngjarjet kriminale.

Sipas news 24, Valbona Kolgjini, është shoqëruar pasditen e djeshme, për të dhënë dëshminë e saj në Polici.

Ajo ka deklaruar se nuk jetonte me të birin që pas divorcit me babain e tij.

“Me djalin kisha pak kontakte, sepse pas divorcit ai qëndroi në shtëpinë e xhaxhait në Lezhë. Unë shumë pak takohesha me djalin dhe nuk isha në dijeni të asnjë aktiviteti kriminal”, ka thënë ajo në polici.

Ndërkohë sot News24 ka qenë pranë banesës ku jetonte nëna e autorit në zonën e “Plazhit” në Durrës, por ajo nuk ka pranuar të flasë. Të vetmet fjalë që ka thënë jashtë kamerave, kanë qenë se në shtëpinë kanë hapur dyert e mortit për humbjen e djalit 21 vjeç.

“Ne jemi në zi, më ka humbur djali 21 vjeç. Jemi shumë të hidhëruar”, ka thënë e ëma. Megjithatë nuk dihet nëse ceremonia do të bëhet në Durrës apo në Lezhë nga xhaxhai i tij.

21-vjeçari qëlloi veten me armë pas vrasjes së punonjësit të policisë. Ai ndërroi jetë në Spitalin e Traumës mëngjedin e sotëm.

Pas