Kronikë

“S’kam ngushëllim, as motiv të jetoj”, fjalët e babait të Saimir Hoxhës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:07 - 29/09/21 |
Opi Nion

Nënkomisari i Lezhës, Saimir Hoxha po nderohet sot nga kolegë, familjarë dhe figura të vendit, të cilët po zhvillojnë homazhe në ambientet e Pallatit të Kongreseve.

Sipas news 24, 44-vjeçari i vrarë nga Aldi Rama ishte babai i dy djemve të mitur, vetëm 1 dhe 3 vjeç.

Po ashtu mësohet së 44-vjeçari ishte vëllai i vetëm mes tre motrave.

Sot gjatë ceremonisë teksa familjarë miq dhe kolegë e ngushëllonin për humbjen e rëndë babai i tij i prekur ka thënë: Nuk kam më motiv për të jetuar, s’ka më fjalë të më ngushëllojë.

Kujtojmë se Saimir Hoxha u vra dje në krye të detyrës nga 21-vjeçari Aldi Rama, pasi një aksioni policor të zhvilluar për asgjësimin e një parcelë kanabisi në Lezhë./Opinion.al

Pas