Bota

Kina akuzon NATO-n: Po i shtyn tensionet mes Rusisë dhe Ukrainës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:04 - 09/03/22 |
Opi Nion

Kina ka akuzuar NATO-n se po i shtyn tensionet midis Rusisë dhe Ukrainës në “pikë thyerjeje”.

Në një konferencë të përditshme të lajmeve, zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme kineze Zhao Lijian i kërkoi SHBA-së që t’i marrë seriozisht shqetësimet e Kinës dhe të shmangë cenimin e të drejtave ose interesave të saj në trajtimin e situatës në Ukrainë dhe lidhjet me Rusinë, raporton Reuters./Opinion.al

Pas