Aktualitet

Kim takim me kreun e policisë Gledis Nano, çfarë diskutuan


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:27 - 30/03/22 |
Opi Nion

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka zhvilluar këtë të mërkurë një takim me kreun e Policisë së Shtetit, Gledis Nano. Në një postim në Twitter, Kim thotë se takimi kishte në fokus forcimin e bashkëpunimit mes dy vendeve në zbatimin e ligjit dhe në luftën kundër terrorizmit.

Po ashtu është diskutuar edhe për operacionete ndërrmara nga Policia e Shtetit.

“U takova sot tek Policia e Shtetit me Gledis Nanon për të forcuar bashkëpunimin SHBA-Shqipëri në zbatimin e ligjit dhe kundër terrorizmit. Thelbësore për të siguruar integritetin në veprimet e policisë, duke përfshirë operacionet dhe vendimet e personelit. Faleminderit oficerëve të policisë për guximin dhe sakrificat për të mbrojtur qytetarët”, shkruan Kim./Opinion.al

 

 

 

Pas