Aktualitet

Kim publikon foton e Ramës dhe Blinken, ja mesazhi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:12 - 14/06/21 |
Opi Nion

Ambasadorja e SHBA në Shqipëri, Yuri Kim ka publikuar një foto të kryeministrit Edi Rama me Sekretarin e Shtetit, Antony Blinken gjatë takimit dypalësh dhe konferencës së përbashkët, ku u firmos marrëveshja për rrjetin 5G.

Mbi foton e postuar në rrjetet sociale Kim thekson se partneriteti mes dy vendeve po forcohet dhe thellohet.

Në takimin e tyre, Sekretari i Shtetit Blinken & Edi Rama riafirmuan bashkëpunimin në të gjithë bordin, përfshirë mbrojtjen dhe ruajtjen e infrastrukturës së telekomunikacionit. Ne gjithashtu shpresojmë tek Shqipëria në Këshillin e Sigurimit të Kombet e Bashkuara. Siç tha Blinken, partneriteti ynë po forcohet dhe thellohet.” shkruan Yuri Kim./Opinion.al

 

Pas