Kronikë

Këta janë dy autorët e atentatit të dështuar ndaj biznesmenit në Tiranë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:36 - 21/10/20 |
Opi Nion

Albin Hoxha dhe Gledis Leno janë dy personat e arrestuar nga policia, pasi akuzohen se autorë të atentatit të dështuar ndaj biznesmenit Andon Dhima.

Po ashtu, policia arrestoi dhe dy bashkëpunëtorët Maringlen Matohiti,  30 vjeç, lindur  në Elbasan dhe banues në Tiranë. Enea Hoxha 26 vjeç, lindur në Laç dhe banues në Tiranë, i dënuar më par me 4 vite e 9 muaj per “Prodhim dhe  shitje te lendeve narkotike”.

Në videon e regjistruar nga kamerat e sigurisë së pallatit ku jetonte biznesmeni, shihen dy persona të maskuar dhe me pistoletë në dorë të cilët ndjekin Dhimën deri në hyrje të pallatit.

Kanë qenë vetëm  5 sekonda që kanë shpëtuar biznesmenin nga atentati i cili mbeti në tentativë, pasi ky i fundit hyri në ashensor dhe u ngjit për në banesën e tij, gjë që nuk u la mundësi atentatorëve që të qëllonin me armë mbi biznesmenin./ Opinion.al

Albin Hoxha

Gledis Leno

Pas