Aktualitet

Këshilli Kombëtar shkarkon Palokën dhe 9 funksionarë të PD


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:30 - 12/12/21 |
Opi Nion

Këshilli Kombëtar i PD ka shkarkuar disa nga funskionarët e Partisë Demokratike, për krijim të strukturave paralale.

Në votimin me 257 anëtarë janë deklaruar 251 vota pro shkarkimit, 4 vota kundër dhe 2 vota të pavlefshme.

Shkarkohen nga Këshilli Kombëtar Edi Paloka, Belind Këlliçi, Ivi Kaso, Albana Vokshi, Aldo Bumçi, Gent Strazimiri, Oerd Bylykbashi, Flamur Noka, Ervin Minarolli dhe Ledina Mandia./Opinion.al

Pas