Bota

Kërkoi ndërprerjen e luftës me Ukrainën, bllokohet media ruse


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:30 - 28/02/22 |
Opi Nion

Është bllokuar faqja e internetit e Agjencisë Shtetërore Ruse të Lajmeve, TASS, pasi më herët publikoi një mesazh ku kërkohej që Rusia të ndërpriste luftën ndaj Ukrainës.

“Ndalni këtë çmenduri, mos i dërgoni djemtë dhe burrat tuaj drejt vdekjes së sigurt. Putin po na detyron të gënjejmë dhe po na vë në rrezik… Nuk është lufta jonë, le ta ndalim!”,-shkruhej në mesazhin e publikuar në median ruse.

Pas këtij mesazhi, faqja e internetit të TASS është hakeruar dhe më pas është bllokuar. Mesazhi është fshirë tashmë dhe në faqen kryesore lexohet vetëm njoftimi se për momentin nuk ka akses në faqe.

Pas