Kryesore

Kërkoi informacion për deputetët e rinj, KQZ i përgjigjet Metës


               Publikuar në : 17:02 - 25/06/19 |
Opi Nion

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve i është përgjigjur presidentit Ilir Meta, pas kërkesës për të mësuar procedurën me të cilën janë futur në Kuvend, deputetët e opozitës së re.

KQZ ka dërguar nga një kopje të njehsuar me origjinalin për krijimin e vakancës dhe kërkesat e deputetëve për heqje dorë nga mandati.

Në dokumentet e dërguar presidentit janë shpjeguar të gjitha procedurat që janë ndjekur për zëvendësimin e deputetëve të opozitës të cilët dogjën mandatet e deputetit në shenjë proteste ndaj qeverisë “Rama”/ Opinion.al E.Xh.

Pas