Aktualitet

Kërkesa e çuditshme e shqiptarit: më shpëtoni nga gruaja, më mirë në burg 


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:19 - 03/08/16 |
b.f

E çuditshme , por e vërtetë. Ka preferuar më mirë burgun, se sa të qëndrojë në shtëpi me gruan. Ky është rasti i shqiptarit Durim Bahja, 37 – vjeç, i cili prej kohësh vuante masën e dënimit arrest shtëpie, në shtetin italian ku jetonte prej vitesh, i ndaluar për trafik të drogës.

Por duket se Bahja nuk ka mundur ta durojë dot presionin e bashkëshortes dhe ka vendosur të thyejë dënimin e arrestit të shtëpisë.

Mediat fqinje shkruajnë se shqiptari ka telefonuar agjentët e policisë dhe u ka thënë se ka thyer arrestin shtëpiak, duke e konsideruar këtë një rast të pazakontë.

Bahja ka pohuar para policisë se ishte më mirë të qëndronte në burg sesa me bashkëshorten e madje, se është i gatshëm të kryejë edhe ndonjë krim, mjafton që të mos qëndronte në shtëpi.

Megjithatë, gjykata e ka refuzuar kërkesën e tij dhe e ka rikthyer në banesë, pranë gruas.

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas