Bota

Kërcënoi të vriste guvernatoren e Nju Jorkut, qëllohet për vdekje nga policiaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:51 - 10/07/22 |
Opi Nion

Frika kthehet në Nju Jork, kur një burrë që kërcënoi me vdekje guvernatoren e shtetit Kathy Hochul u vra nga policia, raporton New York Post.

60-vjeçari Paul Hardy filloi të bërtiste jashtë shtëpisë së tij në Rrugën 116, duke thënë se ai do të “ndryshonte qeverinë” duke vrarë guvernatoren dhe zyrtarë të tjerë dhe më pas do “të hidhte në erë botën”. Kur policia mbërriti në vendngjarje, e qëlluan dhe e vranë.

Sipas rindërtimit të ngjarjes nga ana e agjentëve, Hardy, i cili kishte të dhëna të shumta kriminale, hapi zjarr i pari./Opinion.al

Pas