Sociale

Mallakastër/Mbetën të bllokuar brenda pusit, humb jetën njëri prej dy burraveBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:44 - 10/07/22 |
Opi Nion

Dy persona kanë rënë brenda një pusi në një fshat të Mallakastrës, ndërsa kanë hyrë brenda për të bërë punime. Mësohet se Bledar Bregu dhe Besnik Veliaj në fshatin Lofkënd kanë mbetur të bllokuar brenda pusit, derisa zjarrfikësja bëri të mundur daljen e tyre. Por fatkeqësisht 38-vjeçari Veliaj ka ndërrruar jetë rrugës për në spital.

“Sot, rreth orës 11:40, në fshatin Lofkënd, duke pastruar në një pus uji kanë rënë shtetasit B. B., 33 vjeç dhe B. V., 38 vjeç. Në vendngjarje shkuan shërbimet e Policisë dhe forcat e zjarrfikëse të cilët bënë të mundur nxjerjen e dy shtetasve nga pusi me shenja jete, dhe po transportohen në spital për ndihmë mjekësore”, njoftoi policia.

Dyshohet se të dy burrat mund të jenë asfiskuar nga gazi që është çliruar gjatë punimeve në pus.

Njoftimi i policisë:

Mallakastër/Në vijim të informacionit paraprak të dhënë për ngjarjen në fshatin Lofkënd, Mallakastër, njoftohemi se në spitalin e Ballshit ka ndërruar jetë shtetasi B. V.

Shtetasi B. B. dhe shtetasi A. Z., 44 vjeç, (zjarrfikësi që nxori dy shtetasit nga pusi, i cili ndodhet jashtë rrezikut për jetën dhe po i nënshtrohet kontrollit mjekësor), u transportuan në spitalin Rajonal Fier.

 

Pas