Kronikë

Kërcënoi me vetëvrasje, nëna e 31-vjeçarit në Fier: Kishte merakun e…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:31 - 20/09/20 |
Opi Nion

Nëna e 31-vjeçarit, i cili kërcënoi me vetëvrasje, është shprehur për ABC News, se Meta ka ndërmarrë atë veprim, për shkak se nusja e tij së bashku me vajzën është larguar nga shtëpia.

“Nusja i kishte ikur nga shtëpia me vajzën. Për shkak të nuses e merakut të vajzës, djali u bë keq”, është shprehur nëna e 31-vjeçarit.

31-vjeçari, Elton Meta kërcënoi me vetëvrasje me kallashnikov pas një debati me prindërit e gruas dhe bashkëshortes.

Ngjarja ndodhi mbrëmjen e së shtunës, në Fier, ku Meta u gjendur në kushte të rënduara psikologjike, ka marrë armën tip “kallashnikov” duke kërcënuar me vetëvrasje, brenda banesës 3 katëshe.

31-vjeçari pas 5 orësh përpjekje nga RENEA, u vetëdorëzua mëngjesin e sotëm. Sakaq Elton Meta është prind i një vajze 3-vjeçe.

Pas