Kronikë

Kërcënoi me armë zjarri fqinjin, shpallet në kërkim vlonjati, i sekuestrohen…Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:34 - 07/06/22 |
Opi Nion

Policia e Vlorës ka parandaluar përshkallëzimi e një konflikti me armë zjarri dhe ka shpallur në kërkim 58-vjeçariin që kërcënoi me armë fqinjin e tij.

Nga verifikimet rezultoi se shtetasi F. K., 58 vjeç, ishte konfliktuar për motive të dobëta, me shtetasin N. Xh., 68 vjeç, banues në Karbunarë, dhe e kishte kanosur atë me armë.

58-vjeçari, sapo ka evidentuar mbërritjen e shërbimeve të Policisë në vendngjarje, ka hedhur armën e zjarrit dhe është larguar me automjetin e tij tip “Benz”.

Policia ka shpallur në kërkim shtetasin F. K., 58 vjeç për veprat penale “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit” dhe “Kanosja”.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua arma e zjarrit automatik dhe një sasi municioni luftarak.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Vlorë, për veprime të mëtejshme./Opinion.al

Pas