Bota

Kërcënimi i Johnson: Do ta godasim Putin derisa të ndalojë luftën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:01 - 03/03/22 |
Opi Nion

Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson përsëriti edhe njëherë qëndrimin se sanksionet ndaj Rusisë nuk do të ndalojnë.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, kreu i qeverisë britanike deklaroi se sanksionet do të ashpërsohen më tej deri saj makina e luftës së Putin të ndalojë.

“Ne do të vazhdojmë ta dëmtojmë sa më shumë ekonomikisht Vladimir Putin dhe makinën e tij të luftës për sa kohë që ai vazhdon sulmet barbare ndaj civilëve të pafajshëm në Ukrainë”,-thotë Johnson./Opinion.al

Pas