Kryesore

Kërcënimet ndaj Hysajt, reagon Lazio: Nuk do të frikësohemi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:30 - 20/07/21 |
Opi Nion

Ekipi i Lazios ka reaguar zyrtarisht ndaj kërcënimeve dhe fyerjeve të ardhura ndaj futbollistit shqiptar Elseid Hysaj, pasi ky i fundit shfaqej në grumbullim tekda këndonte pak ditë më parë këngën  “Bella Ciao”. Duke e konsideruar këngën partizane të paparanueshme për ta, ultrasit kanë reaguar me fyerje në rrjetet sociale, madje duke varur edhe një banderolë me fjalët:  “Hysaj krimb, Lazio është fashist”. Një gjest i dënuar menjëherë nga klubi me  një deklaratë.

“Shoqata Sportive Lazio dënon vendosmërisht banderolën e turpshme kundër lojtarit Elseid Hysaj – thuhet në reagim. Nuk është episodi i parë i këtij lloji. Ne kurrë nuk do të jemi në krah të atyre që mohojnë vlerat e sportit. Jemi në krah të sportistit tonë dhe të gjithë lojtarëve të tjerë të përfshirë në grumbullimin e para-sezonit në javët e fundit “.

Pastaj Lazio përfundon: “Ne qartë distancohemi nga ata që duan të shfrytëzojnë për qëllime politike këtë ngjarje që dëmton ekipin, të gjithë tifozët e Lazios dhe Klubin. Ne nuk do të frikësohemi nga ata që përdorin tone të dhunshme dhe agresive: për ta nuk ka asnjë hapësirë ​​në botën tonë “./Opinion.al

Pas