InstaBIZ

Kendall Jenner tregon më shumë se duhet në Paris,arsyeja do t’ju habisë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:12 - 13/09/18 |
b.f

Kendall Jenner anashkaloi  javën e modës së Nju Jorkut për shkak të një udhëtimi të rastësishëm në Paris, ku u shfaq  me  një fustan që i linte pak vend  imagjinatës  .

Në rast se mendoni se Kendall e bëri këtë që të duket provokuese, e keni gabim.Ajo vetë është shprehur se qëllimi kryesor ka qënë  të tregojë se është  një mbështetëse e fuqishme e kauzës  “Free the Nipple“.Sipas  Kendall në rast se burrat mund ti tregojnë ato tërë kohën,dhe femrat duhet të jenë të lira prej paragjykimeve të tilla.

Fushata “Free The Nipple” ka njohur një mbështetje të madhe në rrjetet sociale.Mijëra gra kanë dalë me gjoksin e zhveshur për t’u sensibilizuar me fushatën duke “thyer” internetin me foto të zhveshura. Fushata që pushtoi botën është mbështetje për një vajzë të re nga Islanda e cila ishte objekt i talljes nga kolegët e saj në Universitetin ku  studionte, sepse ajo ka ndarë me ta  një foto pa recipeta. Në mbështetje të vajzë së re nga Islanda, femrat në mbarë botën filluan postimet e fotove të tilla. Edhe pse disa nga rrjetet sociale si “Facebook” e ndalon shfaqjen e lakuriqësisë, fushata u bë virale.Mbështetëse të saj u bënë dhe një numër i madh vajzash të famshme ,përfshirë dhe Kendall Jenner. /opinion.al

Pas