Kryesore

Denoncimi: Drejtori i Veliaj me diplomë false


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:20 - 13/09/18 |
b.f

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka postuar denoncimin e një qytetari për drejtorin e Tatimeve në Bashki Kujtim Nanaj. Sipas denoncuesit, Nanaj ka falsifikuar dokumentacionin shkollor dhe madje është në procedim penal.

Statusi i plotë

Fallsifikimi si merite per emerime nga Lal Plehu!

Qytetari dixhital denoncon:

Drejtori i tatimeve ne Bashki me dokumenta te fallsifikuar! sb

“Doktori pershendetje! Une qe po ju shkruaj jam nje ish punonjes i Drejtorise Pergjithshme te Tatimeve. Ju bej me dije se : Shtetasi Kujtim Nanaj aktualisht drejtor Operacional Ne Tatimet e Bashkise Tirane, ka konsumuar vepren penale te falsifikimit te dokumentacionit shkollor, fakt ky qe provohet me vendimin e pushimit te procedimit penal nr prot, 8205 date 23.01.2015. Ne ate kohe ushtronte detyre funskionale ne Drejtorine e pergjithshme te Tatimeve. Kjo e fundit depoziton kallzim ne prokurorine e gjykates shkalles se pare dhe ka shmangur ndjekjen e vepres penale vetem se ka kaluar afati 5 vjecar i kryerjes se ksaj vepre deri ne marrjen e te pandehurit. Po ju dergoj kopje te procedimit. Faleminderit! Anonim ju lutem!”

Pas