Kryesore

Këlliçi: Vjedhja e shekullit nga Edi Rama është drejt zyrtarizimit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:15 - 14/10/18 |
b.f

Kryeministri Edi Rama, ka paralajmëruar se pas datës 1 janar nuk do të ketë më asnjë pikë basti në Shqipëri.

Por sipas PD, Rama kërkon të fuqizojë dhe t’i hapë rrugë kompanisë së basteve që drejtohet nga vëllai i tij Olsi Rama dhe klientët e tij.

Kreu i FRPD-së, Belind Këlliçi, me anë të një postimi në Facebook, thotë se kryeministri Edi Rama ka qëllime të zeza.

Ja postimi i Këlliçit në facebook:

Vjedhja e shekullit nga Edi Rama eshte tashme drejt zyrtarizimit. E ashtuquajtura reforme per te sheruar plagen sociale te bixhozit eshte ne fakt afera me e madhe korruptive qe ka ndodhur ndonjehere ne Shqiperi. Edi Rama po i transferon te gjitha lojrat e fatit tek vetem nje kompani BastArena, pas se ciles fshihet Olsi me Gjushin dhe klientela e perhershme e Rames.

Ky monopol do ta shnderroje Shqiperine ne nje arene gjigande bastesh e pastrimi parash.

Pas