Aktualitet

“Ke nevojë për doktor zotëri?” , replika mes Shehut dhe Braçes:Bisedojmë jashtë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:10 - 23/05/22 |
Opi Nion

Ka patur sërish përplasje këtë të hënë në seancën plenare në Kuvendin e Shqipërisë.

Këtë herë ka qenë deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu, ai që ka replikuar me deputetin e PS, Erion Braçe.

Teksa Shehu ka nisur fjalën në foltoren e Kuvendit  ka reaguar nga vendi duke i ndërprerë fjalën Erion Braçe, i cili i ka kërkuar deputetit që të flasë për rendin e ditës.

Deputetët nuk i kanë kursyer batutat, ndërsa Shehu i tha Braçes: Ke nevojë për doktor zotëri? Patjetër, kur të dalim jashtë bisedojmë mos u mërzit, kur të dëshirosh, bisedojmë bashkë si doktor.

Replikat në Kuvend

“O doktor, je doktor, fol për rendin e Ditës. Çfarë është kjo?!”

“Ke nevojë për doktor zotëri? Kur të dalim jashtë, bisedojmë bashkë, mos u mërzit, jo jo kur të dëshirosh bisedojmë bashkë si doktor”,

Ndërohë Braçe luan kokën për të ironizuar Shehun.

Pas