Kryesore

Kë do të ketë përballë Berisha për kreun e PD, dalin kandidaturat


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:21 - 09/05/22 |
Opi Nion

Në një njoftim për mediat, Komisioni i Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale i Komisionit të Rithemelimit të PD ka bërë publik dy emrat e kandidatëve për kryetar të Partisë Demokratike.

Në përfundim të afatit të paraqitjes së dokumentave për kandidaturën e kryetarit të Partisë Demokratike kanë shprehur interesim për garën:

Sali Berisha

Ibsen Elezi

Kujtojmë se gara për kreun e PD do të zhvillohet më 22 maj dhe tani më përballë ish-kryeministrit Sali Berisha do të jetë Ibsen Elezi./Opinion.al

Pas