Kronikë

Emrat/ Kush është gruaja e arrestuar në Lezhë, fshehu drogën në lavatriçe


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:41 - 19/11/20 |
Opi Nion

Detaje të reja kanë dalë nga operacioni i koduar “Stacioni”, ku u sekuestruan  1.2 kg kokainë, në një servis në qytetin e Lezhës, gjatë ditës së sotme.

Sipas informacioneve, mësohet se servisi është në pronësi të shtetasit Dode Markvukaj, ky i fundit i shpallur në kërkim.

Dodë Marvukaj së bashku me ish-bashkëshorten e tij, Vera Preka, e arrestuar nga policia gjatë operacionit, posedonin lëndë narkotike në servisin e tyre, e cila rezulton të ishte përshtatur si banesë për këtë të fundit.

Gjatë kontrollit të ushtruar në këtë servis, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan 1.184 kg kokainë dhe një peshore elektronike.

Vera Preka dyshohet se kishte marrë sinjalizime për kontrollin e policisë dhe kishte futur kokainën në lavatriçe.

Policia nuk ka gjetur në banesë të dyshuarin, Dode Markvukaj, edhe pse ai është i dënuar me arrest shtëpie për të njejtën vepër penale.

Dyshohet se çifti i divorcuar përdorte servisin për shpërndarje narkotikësh në sasi të vogla, ndërkohë autoritetet po vijojnë  hetimet./ Opinion.al

Pas