Bota

Kanye West shpall kandidaturën për president të SHBA-së


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:31 - 05/07/20 |
Al Do

Reperi Kanye West deklaroi kandidaturën e tij për presidentin amerikan.

Kur menduat se viti 2020 nuk mund të bëhej më i çuditshëm nga çka qenë, West zgjodhi ditën e pavarësisë së SHBA për të bërë njoftimin e befasishëm në Twitter.

“Tani duhet ta realizojmë premtimin e Amerikës duke i besuar Zotit, duke unifikuar vizionin tonë dhe duke ndërtuar të ardhmen tonë,” shkroi West. “Unë jam do të kandidoj për president të Shteteve të Bashkuara.”

Postimi u shoqërua nga një flamur të SHBA, dhe “# 2020VISION”. Gruaja e tij, Kim Kardashian West, u përgjigj në tweet me një flamur amerikan.

Me vetëm katër muaj nga dita e zgjedhjeve në 3 nëntor, nuk është e qartë nëse 43-vjeçari ka paraqitur ndonjë dokument zyrtar për t’u paraqitur në fletët e votimit të zgjedhjeve shtetërore. Afati i fundit për të shtuar kandidatët e pavarur në fletëvotim nuk ka kaluar ende në shumë shtete.

Megjithatë pasi biznesmeni dhe ylli i reality show televiziv, Donald Trump fitoi Shtëpinë e Bardhë në vitin 2016, mbase ideja e Kim Kardashian si zonjë e parë mund të shkruhej në yje si fati i Amerikës.

Kanye West, fitues i 21 çmimeve Grammy, mori miratim të menjëhershëm nga Elon Musk, shefi ekzekutiv i prodhuesit të makinave elektrike Tesla dhe një tjetër njeri i famshëm i njohur për shpërthime ekscentrike, i cili komentoi në Twitter: “Ju keni mbështetjen time të plotë!” /Opinion.al

Pas