Sport

Kampionati shqiptar i boksit/ Grushta mes tifozëve, përfshihet dhe…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:09 - 18/09/21 |
Opi Nion

Episodet e dhunës nuk mungojnë në sport në vendin tonë.

Mësohet se diçka e tillë ndodhi në ndeshjen finale të kampionatit shqiptar të boksit, e vlefshme për peshën deri në 75 kilogramë.

Pas ndeshjes mes Alban Beqirit të Tiranës dhe Arjon Kajoshit të Vllaznisë tifozë e boksierëve të të dy ekipeve kanë zbritur në parketin e pallatit të sportit në Shkodër dhe janë përplasur fizikisht.

Ndeshja u fitua nga Kajoshi i Vllaznisë, por tifozët, trajnerët dhe boksierët e Tiranës nuk ishin dakord me këtë rezultat duke sjellë përleshje jashtë ringut.

Pas