Bota

Kamioni përplas kortezhin e funeralit, 19 viktima në KinëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:32 - 08/01/23 |
Opi Nion

Të paktën 19 persona humbën jetën dhe dhjetëra të tjerë u plagosën në një aksident rrugor në provincën Jiangxi të Kinës. Lajmin e bëri të ditur media shtetërore, që pohon se në aksident u përfshi një kortezh funebër dhe një kamion.

“Aksidenti shkaktoi viktima dhe shumë njerëz u plagosën dhe u dërguan në spital”, saktësoi rrjeti televiziv ÇTV duke cituar autoritetet lokale.

Dëshmitarët thonë se kamioni goditi pjesën e pasmetë kortezhit duke u ndalur vetëm pas makinës së vdekjes. Një shkak i mundshëm mund të ketë qenë mjegulla e natës, pasi më herët ishte lëshuar një paralajmërim për shoferët për shikueshmëri të dobët në rrugë./Opinion.al

Pas