Aktualitet

Kamioni me kokainë doli i pastër, merren në pyetje punonjësit në Durrës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:37 - 06/01/22 |
Opi Nion

Vijojnë hetimet lidhur me sasinë prej 119 kg kokainë që hyri në Portin e Durrësit. Sipas abc news Prokuroria e Tiranës ka marrë në pyetje punonjësit e agjencisë doganore të Durrësit pasi kontejneri kaloi në skaner dhe doli i pastër. Sasia e kokainës është gjetur në një magazinë në Vaqarr të Tiranës.

Shoferi që shkoi për të marrë dërgesën e kontenierit me banane deklaroi se iu bë pritë në rrugën e vjetër nga 4 persona të maskuar teksa po shkonte drejt magazinës për të shkarkuar.  Sipas tij ata kryen një kontroll për rreth 30 minuta ndërsa e kërcënuan dhe për këtë arsye nuk njoftoi policinë, por vuri në dijeni menaxherin e firmës, Marson Muratajn.

Kontenieri me banane vinte nga Ekuadori. Mes bananeve u gjetën të fshehura 119 kg kokainë. Shoferi Hasan Salihu dhe Marson Murataj aktualisht janë të arrestuar.

Pas