Te Fundit

Kaluan natën mbi çatinë e banesës, shpëtohet çifti i të moshuarve në Novoselë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:56 - 12/12/21 |
Opi Nion

Një çift të moshuarish në Novoselë të Vlorës kanë kaluar natën mbi çatinë e banesës së tyre për shkak të përmbytjeve nga reshjet intensive të shiut dhe dalja e lumit Vjosa.

Banesa e tyre, si shumë të tjera në Novoselë, u përmbyt nga vërshimi i ujit. Këto janë pamjet kur forcat e emergjencave shkojnë me gomone drejt banesës së çiftit dhe i evakuojnë nga çatia e banesës së tyre.

Ata janë në gjendje të mirë shëndetësore.

Edhe banorët e tjerë të fshatit janë evakuuar pasi shtëpitë janë përmbytur nga dalja e Vjosës. /tvklan.al

Pas