Aktualitet

Kaluan festat në atdhe, fluks emigrantësh në dalje në Kapshticë dhe Qafë-ThanëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:01 - 04/01/23 |
Opi Nion

Fluks emigrantësh janë regjistruar në pikat kufitare në dalje të vendit tonë në hyrje të Greqisë, pasi ka nisur largimi nga Shqipëria i emigrantëve të cilët ishin kthyer në atdhe për festat e fundvitit.

Gjatë 24 orëve të fundit në Kapshticë kanë hyrë 2591 shtetas dhe kanë dalë 5192. Ndërkohë, në pikën kufitare të Qafë-Thanës, kanë hyrë 2634 dhe kanë dale 2848 shtetas.

Koordinimi mes Policisë Shqiptare dhe Policisë Greke ka bërë të mundur shmangien e radhëve të gjata të automjeteve dhe udhëtarëve, pavarësisht fluksit të lartë.

Pas